Terapeuter tilknyttet DFTI

Har du/I brug for terapi? Vores tilknyttede terapeuter herunder tilbyder familiesamtaler, parsamtaler eller individuelle samtaler i deres egen privat praksis. De er alle tilknyttet DFTI som enten undervisere eller konsulenter, og de er alle erfarne familie- og psykoterapeuter.



JYLLAND

HJØRRING
Christina Thor Sørensen
Mail: christinathors@hotmail.com
Tlf. 23 34 60 61
Christina Thor Sørensens profil »

SKIVE
Solveig Outsen
Mail: solveigoutsen@gmail.com
Tlf. 61 78 30 70
Solveig Outsens profil »

HOLSTEBRO
Henrik Buskov
Mail: Henrikbuskov@gmail.com
Tlf. 51 74 31 90
Henrik Buskovs profil »

AARHUS
Gerda Rasmussen
Mail: gerda.rasmussen@dfti.dk
Tlf. 61 28 84 74
Gerda Rasmussens profil »

Svend O. Andersen
Mail: svend.o.andersen@dfti.dk
Tlf. 22 30 15 44
Svend O. Andersens profil »

Niels Elkjær Krog
Mail: nielselkjaerkrog@gmail.com
Tlf. 29 27 18 91
Niels Elkjær Krogs profil »

ODDER
Grethe Vejs
Mail: grethe.vejs@dfti.dk
Tlf. 21 63 88 41
Grethe Vejs profil »

BRÆDSTRUP
Anette Messerschmidt Søgaard
Mail: mail@anettemesserschmidt.dk
Tlf. 30 60 46 87
Anette Messerschmidt Søgaards profil »

ESBJERG
Birgit Juhl
Mail: birgit.juhl@dfti.dk
Tlf. 40 37 11 95
Birgit Juhls profil »

BØRKOP
Susi Vested
Mail: terapi@susivedsted.dk
Tlf. 52 11 72 00
Susi Vedsteds profil »

KOLDING
Janne Thiel Doctor
Mail: janne.thiel.doctor@gmail.com
Tlf. 91 54 35 45
Janne Thiel Doctors profil »




FYN OG SJÆLLAND

ODENSE
Linda Maria Bebe
Mail: linda.bebe@dfti.dk
Tlf. 23 600 430
Linda Maria Bebes profil »

KØBENHAVN
Britt Lyneborg Lassen
Mail: britt.lyneborg@dfti.dk
Tlf. 51 26 80 10
Britt Lyneborg Lassens profil »

Pernille Hytte Bisgaard
Mail: pernille.h.bisgaard@dfti.dk
Tlf. 28 22 04 85
Pernille Hytte Bisgaards profil »

NORDSJÆLLAND / NØDEBO
Annette Holst
Mail: ah@annetteholst.com
Tlf. 24 46 55 08
Annette Holsts profil »

NÆSTVED
Dorte Jensen
Mail: dorte@dj4700.dk
Tlf. 26 36 31 76
Dorte Jensens profil »